Kézzel készített szappanok története


A szappanok története mintegy 5000 évre nyúlik vissza. Sokáig (még nagyszüleink idejében is) kézzel késztették a szappanokat, legtöbbször faggyú, víz és lúg felhasználásával. A vegyipar fejlődésével azonban háttérbe szorultak a kézzel készített szappanok, minél nagyobb mennyiségben minél nagyobb hatékonyság elérése volt a cél. A mesterséges összetevők, mint például a sodium-lauril-szulfát, amely a legtöbb mesterségesen előállított kozmetikumban megtalálható azonban gyakran a bőr kiszáradását, esetlegesen allergiás reakciókat eredményezhetnek.

Szerencsére ma már sokan újra kezdik felfedezni a kézműves szappanok kiemelkedő tulajdonságait. Ráadásul ma már a legtöbb kézzel készített szappan fő alapanyaga nem faggyú, hanem a még táplálóbb, és érzéki élményt biztosító növényi olajok, mint pl. a kókusz- vagy pálmazsír, az olíva- vagy szezámolaj, illetve a shea vaj, melyek mind kiváló habképző és tisztító tulajdonsággal rendelkeznek. Emellett természetesen víz, és nátronlúg is megtalálható minden kézzel készített szappanban. A bőrpuhító és tápláló tulajdonságok, illetve az érzéki élmények fokozása érdekében tartalmaznak még különböző növényi és ásványi őrleményeket, gyógynövényeket, és illóolajokat. Mindenkinek lehetősége van tehát a bőrtípusának, és ízlésének legmegfelelőbb kézzel készített kézműves szappant választania.

Kézműves szappan szaunázás után

A szaunázás hozzájárul a bőr savköpenyének természetes megújulásához, azonban ezen hatás érvényesüléséhez érdemes szaunázás után természetes alapanyagokból készült szappant használnunk, ugyanis ezek a szappanok magas olajtartalmuknak, és csekély habzásuknak köszönhetően a mesterségesen előállított szappanokkal ellentétben nem szárítják bőrünket.

Nézz körül kézműves szappanaink között ide kattintva >