Szaunasót több szempontból is javallott magaddal vinni a szaunába, hiszen nem kizárólag bőrradírként állja meg a helyét, felszívódva típusától függően megannyi pozitív előnyeit is élvezheted. Ráadásul kétféleképpen is felhasználhatod!
Hogyan használd a szaunasót?
A szaunasó legegyszerűbb felhasználása, ha közvetlenül a testedre kened. Ülj be a szaunába és miután alaposan megizzadtál, vegyed elő a csodaszert és masszírozd át vele a tested. Ügyelj rá, hogy a szemedbe, intim testrészre ne jusson a készítmény. Egy pár perc múlva ismételd meg a folyamatot: a szaunasó hatóanyaga a frissen kitisztult pórusokon keresztül szívódik fel és részesít pozitív előnyeiben.
A szaunasó felhasználásának másik alternatívája, ha fogsz egy szaunadézsát, beletöltesz két liter vizet, amelyhez 20-60 gramm szaunasót keversz. Az így kapott sóoldatot apránként öntsd rá a forró szaunakövekre, így az gőz formájában adja át típusától függő előnyeit.
Milyen szaunasót érdemes választani?
Választás előtt érdemes átolvasni, melyik összetevő milyen hatást gyakorol a testedre. Ehhez segítségül összegyűjtöttük számodra az üzletünkben található szaunasó fajták kiegészítő összetevőit:
- Borsmenta: A frissítő illatot nyújtó gyógynövény fő specialitása a görcsoldás, de nyugtató hatása miatt is kedvelt.
- Citrus: A kozmetikumok egyik gyöngyszeme, hiszen feszessé, fiatalossá varázsolja a bőrödet.
- Eukaliptusz: A koalák kedvence, a légúti megbetegedések ellensége. :-) Ezen felül fertőtlenítő, nyákoldó hatása miatt a fogászati rendelők kedvelt kiegészítője.
- Jégmenta: a jégmenta jellegzetes, frissítő illata igazán kellemes élményt nyújt a szaunázás idejére. Hatékonyan lép fel a légúti betegségekkel szemben, miközben görcs- és izomlazító hatásáról is ismert. A jégmenta kivivel történő ötvözésének eredménye egy édeskés, frissítő illatot adó szauna só, amely az említett tulajdonságokon felül a bőrödre is pozitív hatással van.
- Levendula: a levendula igen kedvelt növény, hiszen egyszerre mutat jól az ember kertjében, tölti meg jellegzetes, kellemes illatával a levegőt és hat jótékonyan a szervezetre. Az üzletekben főként illóolaj formájában, kenőcsökben, krémekben és persze parfümökben találkozhatsz vele. Érdekesség, hogy a világháború idején gyógyászati célra használták az aromaterápiában, hiszen erősen nyugtató, fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő tulajdonságáról ismert.
- Rózsa: A rózsa nem csak kinézetével hódít - illatának kevesen tudnak ellenállni, nem csoda, hiszen magas vágykeltő hatásáról elhíresült. Ezen felül azonban még tucatnyi jótékony tulajdonságát emlegetik, köztük, hogy gyulladáscsillapító, görcsoldó, és hogy jót tesz a bőrnek. Egy azonban biztos: az illata mámorító!
- Szantálfa: A szantálfa erős feszültségoldó, így tökéletes választás, ha az ember melankolikus hangulatban van. Erejét mind bedörzsölés, mind belélegzés útján is kifejti.
- Tengeri alga: A tengeri algát nem kizárólag ebben a formájában használják évtizedek óra - rengeteg táplálék-kiegészítő összetevői között megtalálható magas vitamin tartalma miatt.
- Vaníliás: Az édes élményt nyújtó vanília illatának kevesen tudnak ellenállni: de nem is szükséges, hiszen nyugtató, antioxidáns hatása jót tesz mind a testnek, mind a léleknek!
Szólj hozzá